19 nye grasrottrenere i Bogafjell IL

19 av klubbens trenere har tatt delkurs 1 av Grasrottreneren denne måneden. 29. mars starter delkurs 2.

Det er viktig for Bogafjell å ha sertifiserte grasrottrenere ute på treningsfeltet sammen med jentene og guttene i idrettslaget. I tillegg håper vi at grasrottrenerkursene skal gi alle våre trenere litt ekstra inspirasjon i sitt daglige, frivillig-arbeid i klubbens barnefotball. 

De siste ukene har hele 19 av klubbens trenere gått gjennom NFF Grasrottrenerkurs 1. Kurset består av e-læring på egenhånd, diskusjon i kafeen i Bogafjellhallen og praksisøkter ute på treningsfeltet. Den store bonusen ved kurset er båndene som knyttes mellom trenere på ulike lag og årskull, samt erfaringsutvekslingen mellom de ulike trenerne. Vi har alle plukket opp nye tips fra andre deltakere, både i diskusjonene innendørs og ute på treningsfeltet.

Dette er de nye grasrottrenerne:

De nye grasrottrenerne i klubben er Petter Bø Berge (G2012), Henriette Bringsvor (J2015), Runar Egeland (J2012), Tor Erik Ekornes (G2012), Kristoffer H. Frafjord (G16), Eirik Fuglestad (G2013), Øyvind Gjerde (J2012/G2014), Brit Gjesdal (G2012), Eirik Hana (G2013), Øyvind Horve (J2009), Øystein Jelsa (J2012), Maria Khalili (J2016), Frank Leknes (G2013), Michel Ommeganck (G2015), Tore Ommundsen (G2015), Randi Blix Saue (J2015), Jon Christian Johnsen (J2009) og Jan André Voll (G2011, J2014, G2016). Kursene er ledet av Bogafjells egne trenerveiledere Arnt Ove Ivesdal og Lars Fisketjøn.

Vi sier tusen takk til Gutter 2011, Gutter 2010 og Jenter 2012/2013 som alle har stilt opp som praksisobjekter på våre trenerkurs.

Grasrottrenerkurs 2

Tirsdag 29.- og onsdag 30. mars, samt onsdag 6. april arrangeres delkurs 2 av NFF Grasrottreneren. 

Grasrottrenerkurs 2 er andre steg på NFFs grasrottrener-stige, og handler om “Barnefotball – flest mulig med kvalitet.” Dette kurset er tilgjengelig både for de som tar Grasrottrener 1 i vår, og de som tok det i 2020 (eller ved annen anledning). Dersom interesse kommer vi også til å sette opp Grasrottrener 3 og 4 senere.

Her er litt praktisk informasjon for deg som kursdeltaker.

 • Du må ha en Min idrett-bruker for å få tilgang til e-læringen. Dersom du ikke har bruker, så kan du opprette det på https://minidrett.nif.no/
 • Gå til https://ekurs.nif.no/ og logg på med ditt brukernavn og passord fra Min idrett.
 • Velg følgende fra nedtrekksmenyen på toppen: Særforbund –> Norges Fotballforbund –> NFF Grasrottrener –> Delkurs 2
 • Under egenpåmelding må du oppgi følgende nøkkel: del2bogafjell22
 • Start kurset: les, lær og svar på spørsmål på alle leksjonene + hjemmeoppgave før første praksisøkt.

Når dere har vært gjennom dette er dere klare for første samling.

Dersom dere har spørsmål knyttet til kurset, kontakt Lars Fisketjøn på larsdenlure@gmail.com / 91623700 eller Arnt Ove Ivesdal ivesdal@bogafjellil.no / 91718431. Ved spørsmål om e-læringen, kontakt Anders Veibustpå anders.veibust@fotball.no 

Kurset arrangeres i kafeen i Bogafjellhallen og på nedre bane, og avholdes over tre dager:

Tirsdag 29. mars: 17.00 – 20.00.

Onsdag 30. mars: 17.00 – 20.00.

Onsdag 6. april: 17.00 – 20.00.

 • Laget som del av klubben og NFF
 • NFFs skoleringsplaner
 • Treneren som veileder
 • Differensiering
 • Spillets ide og ferdighetsdimensjonene
 • Keepertrener – barnefotball

Det er lagt opp til mye praksis ute på banen. Ha på deg treningstøy, men ta også med en varm jakke da det blir litt stopp underveis i praksisdelen.